İmar affı / yapı kayıt belgesi

Avukat Kanalı

Konut sahiplerini 2018 yılı içinde sevindiren imar affı ve yapı kayıt belgesi başvurusu için getirilen istisnalar 31 Ekim 2018 tarihi itibariyle sona ermektedir. Başvurunuzu bu tarihe kadar gerçekleştirdiğiniz takdirde, 31.12.2017 tarihine kadar imar edilmiş gayrimenkullerle ilgili yapı kayıt belgesi başvurularınız kabul edilecektir.

Yapı kayıt belgesi başvurularının gerçekleştirdikten sonra bu binaların aras değeri üzerinden konutlarda %3, ticari yerlerde %5 olarak hesaplanıcak bedelleri yatırdığınız takdirde, ki bu bedelleri Aralık 2018 sonuna kadar ödemenize cevaz verilmiştir. Sizler yapı kayıt belgesi almaya hak kazanabileceksiniz. Bu yapı kayıt belgesi için alınabilecek başvurularda hazine arazisi olmasında dahi başvuru kabul edilmekte ve devlet tarafından değerlendirilmektedir.

Yapı kayıt belgesine başvurularda sizlerin beyanı esas olup başkaca kontroller gerçekleştirilmeksizin Türkiye Cumhuriyeti tarafından belirlenen kuruluşlarla yapacağınız başvurularda e devlet şifreniz cep telefonu numaranız ve bunun gibi ufak ihtiyaçlar doğrultusunda talep edilen belgelerle birlikte başvurularınız gerçekletirilip 31 Ekim 2018 tarihinde başvurularınız tamamladıktan ve yapı kayıt belgesine başvurduktan sonra sizler de mülkünüzü bu anlamda yapu kayıt belgeli hale getirebilirsiniz.

(Visited 88 times, 1 visits today)

İlginizi çekebilir

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 9