Evliliğin aldatma ile sona ermesi

Avukat Kanalı

Türk medeni kanunuyla düzenlenen boşanma sebeplerinden en önemlisi evlilik birliğinin temelinden sarsılması olsa da taraflar bazen ayrılık sebebiyle bazen zina nedeniyle de boşanma yoluna gitmektedirler. Eğer herhangi bir şekilde zinaya sebebiyet verdiğini öğrenmişseniz eşinizin bu anlamda açmanız gereken boşanma davası zina nedeniyle bir çekişmeli boşanma davası olup öncelikle size bu videoyla neler yapmanız gerektiğini aktarmak istiyoruz. Mutlaka sakin olmalısınız.

Aldatıldığınızı öğrendiğinizde ne yapmalısınız?

Evlilikte aldatıldığınızı öğrendiğiniz andan itibaren sakinliğinizi koruyup öncelikle bir avukatla değil bir psikologla görüştüğünüz taktirde çok daha doğru kararlar alabileceğinize inanıyoruz. Maddi durumunuz yoksa bunu birçok kaymakamlık yada belediyenin sosyal yardım kuruluşlarında psikolog desteği verildiğini de unutmamalısınız. Psikolog sizi sakinleştirip yanlış adımlar atmanıza engel olduktan sonra görüşeceğiniz avukata delillerimizi tam olarak teslim etmeniz gerekir.

Sakinlik işte bu noktada devreye giriyor.

Aldatıldığınızı kanıtlayamazsanız yapılan zina karşı tarafın yanına kar kalır. Bu nedenle mutlaka aldatıldığınızı belgelerle, fotoğraflarla, videolarla belki de farklı delillerle ortaya çıkarmalısınız. Eğer bu kişi sizi aldattığınızı kanıtlarsanız bu anlamda kanun koruyucu size tazminat hakkı sağlamakta ve evlilikten beklenen menfatiniz zarar gördüğü için karşı taraftan haklarınızı tam olarak alabilmektesiniz. Bu nedenle sakinliğinizi koruyup mahkemeye sunabileceğiniz deliller en önemli yardımcınız olacaktır.

(Visited 91 times, 1 visits today)

İlginizi çekebilir

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

79 − = 77