Evlat edinme şartları

Avukat Kanalı

Tarafların evlat sahibi olabilmeleri için ilk ve en kutsal yol tabi ki doğum yoluyla dünyaya biyolojik evlatlarını getirmelidir. Fakat eğer biyolojik bir evlat sahibi olamıyorsanız da anne baba olmanız için kanun koruyucunun sağladığı evlat edinme yoluna gidebilmeniz mümkün.

Evlat edinmeniz için hangi şartları yerine getirmelisiniz?

Aile ve sosyal politikalar bakanlığımızın evlat edinme birimine yapacağınız başvuru için belli şartlar söz konusu. Her iki tarafında anne yada babanın birlikte 30 yaşını doldurmuş olmaları, 5 yıl süreyle evliliklerini tamamlamış olmaları, ve evlat edinmeye karar verdikleri çocukla aralarında en az 18 yaş fark olması aranmaktadır. Evlat edinmek için başvurmak için iki yol. Bunlardan birincisi koruyucu ailesi olduğunuz çocuğun 1 yıl sonunda evlat edinmesi için başvurmanız. İkinci yolda başka bir şekilde bir çocuğun evlat edilmesi için bununla ilgili mahkeme kararı almanızdır.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvurmanız yeterlidir.

Her iki yolu da aile ve sosyal politikalar bakanlığı başvuru yoluyla organize edebilmekte ve sonra mahkeme kararıyla çocuğunuzun sizin nüfusunuza kaydedilmesi için gerekli işlemleri yapabilmektedirler. Çocuğun rızasında bu anlamda alınmakta olup sevgiye ve aileye muhtaç çocukların bir şekilde evlat edindirilebilmesi için gerekli tüm çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

(Visited 172 times, 1 visits today)

İlginizi çekebilir

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 + = 59